Biżuteria Robienie zakupów 

Duży wybór srebrnych wisiorków

Zawieszki kupisz na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc używać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi również kontakt z wilgocią i wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub włożyć do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy używać miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.

Może Cię także zainteresować