Bezpieczeństwo 

Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Chcesz zamówić znaki BHP? Wejdź na www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki.

Na terenie naszego kraju obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj przepisy BHP nakładają wymóg właściwego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi chociażby o hale produkcyjne, biurowce, jak także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się dużym znaczeniem zaliczane są też instrukcje , które mówią o metodach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na najróżniejszych maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są też w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być stosowane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną wyraźne. W wielu przypadkach powlekane są również materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować