Automatyka dla przemysłu 

O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

Dowiedz się więcej o kablach RTV na https://telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

Bez odpowiednich instalacji nie moglibyśmy odbierać impulsu TV lub internetowego. Jak łatwo się domyślić, głównymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne jest transmitowanie informacji do kolejnych hubów i wtyczek. Ze względu na fakt, jak są one istotne, firmy zakładające instalacje z dużą uwagą wybierają wykorzystywane przez nie kable. Ich wybór potrafi stać się źródłem dużych problemów – przecież w zależności od warunków musimy wykorzystać inne przewody. Istotna jest też ich solidność, bo instalacje powinny wytrzymać minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak zatem wybierać kable RTV? Jakie ich typy są dostępne?

Kable RTV – jaki typy odróżniamy?

Najchętniej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się impulsy internetowe, TV i połączeń głosowych. Jak łatwo stwierdzić, kable światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które wędruje po odpowiednio przygotowanym materiale szklanym. Oprócz tego stosowane są także przewody koncentryczne, których używa się zazwyczaj do przesyłu impulsów o niewielkiej częstotliwości. Tego rodzaju przewody wykorzystywane są przede wszystkim do transmisji danych bezpośrednio do klientów.

Jak wybrać kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie będzie prosty. Dlatego firmy montujące te instalacje najczęściej stawiają umowę ze sprawdzonymi dostawcami. Wybierając kable RTV od takiego dostawcy zyskujemy pewność, iż składająca się z nich instalacja okaże się zawsze solidna. Najlepiej wybrać tego dostawcę, który sam produkuje oferowane przez niego kable RTV. Istotne będzie także to, czy ekipa dostarczająca kable RTV obejmuje je gwarancją oraz oferuje porady w razie problemów – przecież to producent powinien najlepiej znać jego przewody i niezależnie od warunków wypracować rozwiązanie, które umożliwi wykonanie wydajnej instalacji.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować