Automatyka dla przemysłu 

Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Więcej szczegółów o kablu koncentrycznym

W zdecydowanej większości domów dostrzec można telewizor. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć porywający program lub dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj zakupić można bez problemu w sklepach oferujących artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go charakteryzują?

W sprzedaży znajdują się na chwilę obecną przeróżne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco odmiennymi właściwościami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia powinien zwrócić uwagę na jego ważne parametry. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że przewód odznacza się wysokim poziomem i chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą znacząco wpływać na jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzą się nie tylko w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci teletechnicznych tak małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w ich przypadku są nieznaczne bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to fuzja elementów różnego typu. Bardzo często rdzeń wykonywany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania na zewnątrz domów, do wykonania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały niewrażliwe na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować