Telewizja nowego rodzaju

Wyobraź sobie telewizje, gdzie nie musisz czekać siedem dni, aby zobaczyć kolejny odcinek swojego ulubionego serialu. Wystarczy, że klikniesz pilotem i masz dostęp nie tylko do jednego odcinka, ale całego sezonu. Taka telewizja już istnieje, nazwa się telewizją internetową i oferuje nam programy, wiadomości i darmowe filmy online. Najwygodniej oglądać to wszystko na ekranie telewizora.  

Czym jest Smart TV?

Aby oglądać telewizję internetową, gdzie darmowe filmy online są dostępne całą dobę, przyda nam się telewizor Smart. Smart TV jest wyposażony w pilota, który jest czymś więcej niż tylko pilotem. W technologii smart TV piloty zdalnego sterowania nie tylko kontrolują głośność i moc. W rzeczywistości inteligentny pilot do telewizora to funkcjonalne klawiatury komputerowe, niektóre przyciski nawigacyjne oraz mysz optyczna. Telewizor tego typu jest wyposażony w dużą liczbę portów USB. Umożliwia to podłączenie wielu urządzeń do inteligentnego telewizora, który obejmuje telefony komórkowe lub aparaty cyfrowe. Po podłączeniu urządzenia możesz przesyłać zdjęcia lub filmy do inteligentnego telewizora tak jak na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Ponadto możesz udostępniać swoje filmy znajomym w witrynach sieci społecznościowych.

Jaki telewizor wybrać?

Najważniejsze rzeczy do rozważenia przy zakupie telewizora to rozmiar ekranu, jakość obrazu, jakość dźwięku i łączność. Pojawienie się inteligentnych telewizorów wprowadziło jednak nowy wymiar możliwości oglądania filmów. Inteligentne telewizory są produkowane przez różnych producentów, w tym między innymi LG, Samsung, Panasonic, Sony i Vizio.

Oprócz przesyłania strumieniowego w Internecie niektóre inteligentne telewizory oferują więcej funkcji, takich jak Miracast i Screen Sharing, które pozwalają użytkownikom oglądać zawartość z kompatybilnych smartfonów i tabletów na ekranie telewizora. Niektóre inteligentne telewizory potrafią nawet zrobić odwrotnie: wysyłać treści z telewizora do kompatybilnego smartfona. Po wysłaniu użytkownik może nadal oglądać tę zawartość na smartfonie, z dala od telewizora. Chociaż platformy Smart TV zapewniają dostęp do wielu bezpłatnych kanałów i usług, wiele z nich wymaga miesięcznej subskrypcji lub opłaty za oglądanie. Marka / model smart TV określa usługi i funkcje, do których masz dostęp. Chociaż wszystkie inteligentne telewizory mają dostęp do wielu takich samych podstawowych usług (Netflix, Vudu, Hulu, Pandora), wiele dodatkowych i niszowych kanałów może nie być dostępnych na niektórych platformach inteligentnych telewizorów.