Responsive Web Design, czy jak kto woli Design Responsywny - Co to takiego?

Użytkownicy internetu z miesiąca na miesiąc coraz więcej swoich sieciowych aktywności realizują przy pomocy urządzeń mobilnych. Co ważne, jest to zjawisko bardzo powszechne i nie można już wskazać konkretnej grupy (np. młodzież, ludzie biznesu), dla której urządzenia mobilne byłyby jedynie gadżetami, a nie przedmiotami codziennego użytku.

Responsive Design jest ideą, dzięki której możliwe jest zaspokojenie dynamicznie rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania internetowe dostosowane do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety dotykowe.

responsive design katowice

Responsywne strony internetowe - jak to działa?

Główne założenie jest takie, że strona internetowa powinna być przyjazna użytkownikowi, czytelna i łatwa w nawigacji - niezależnie od urządzenia, którym się ten użytkownik posługuje. Dla właściciela strony internetowej priorytetem jest natomiast utrzymanie efektywnego sposobu zarządzania stroną i jej treścią, a co za tym idzie ograniczanie kosztów ponoszonych w związku z utrzymaniem takiego serwisu.

W agencji interaktywnej Everest Media projektujemy i wdrażamy serwisy internetowe korzystające z niewątpliwych zalet technologii Resonsive Design. Strona internetowa, którą właśnie oglądasz, przystosowana jest do trzech różnych typów urządzeń: komputerów osobistych, tabletów dotykowych i smartfonów - otwórz naszą stronę na różnych urządzeniach i przekonaj się jak to działa.

Case study

Dla kanadyjskiej firmy HOCS Projects stworzyliśmy w pełni responsywną stronę internetową. Projekt zakładał zarówno wersję dla tabletów i telefonów, jak również elastyczne dopasowanie się layoutu serwisu do małych i większych monitorów w tardycyjnych komputerach.

responsive web design katowice 

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z nami