Laptop jako TV

Istnieje wiele powodów, aby używać laptopa jako telewizora. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów monitora (chociaż współczesne laptopy mogą mieć ekran szerokoekranowy), jest bardzo mobilny i pozwala oglądać transmisje telewizyjne niemal wszędzie. Laptop doskonale nadaję się też do oglądania telewizji internetowej. 

telewizja photo

Jak korzystać z laptopa jako telewizora?

Laptop można zabrać ze sobą na wakacje i zainstalować w dowolnym pokoju w mieszkaniu. Najważniejsze jest, aby mieć do tego punkt dostępu do Internetu lub zewnętrzne źródło sygnału telewizyjnego. Na domowym laptopie możesz nie tylko wyświetlać zdjęcia, bawić się lub pracować. Jego zasoby techniczne pozwalają oglądać programy telewizyjne oraz filmy online, gdzie chcesz. Nie jest to trudne. Wystarczy mieć dostęp do światowej sieci i postępować zgodnie z prostymi instrukcjami. Oglądanie telewizji internetowej na laptopie, to najłatwiejszy i jeden z najczęstszych sposobów oglądania telewizji na ekranie laptopa. W sieci jest teraz mnóstwo zasobów, które nadają wszystkie znane kanały w jakości HD . Możesz je przeglądać online za pomocą wbudowanego odtwarzacza przeglądarki lub specjalnych aplikacji. Najpopularniejsze programy do oglądania transmisji telewizyjnych możesz pobrać za darmo na oficjalnych stronach. Bardzo ważne jest, aby mieć stałą prędkość Internetu (co najmniej 30 Mbit / s), w przeciwnym razie obraz będzie stale przerywany i ładowany. Wadą tej metody jest niestabilność sygnału przesyłanego przez sieć, która zależy od liczby użytkowników, obciążenia sieci i źródła emisji. Niektóre modele laptopów mają wbudowany moduł telewizyjny, który umożliwia wyszukiwanie i nadawanie kanałów telewizyjnych. Jednak większość modeli nie jest wyposażona w takie adaptery. W takim przypadku, jeśli chcesz oglądać filmy online za pośrednictwem laptopa, musisz kupić tuner telewizyjny do laptopa i podłączyć go przez port USB. W rezultacie będziesz mógł oglądać programy telewizyjne w dobrej jakości na monitorze urządzenia. Aby zsynchronizować zewnętrzny adapter i laptop i uzyskać dostęp do menu oglądania telewizji, musisz zainstalować specjalne oprogramowanie dostarczone z tunerem. Główną wadą tej metody jest konieczność zakupu zewnętrznego adaptera TV.

Zalety oglądania TV na laptopie

Jeśli masz działającego laptopa, punkt dostępu do Internetu lub zewnętrzne źródło sygnału telewizyjnego, możesz oglądać na nim wszystkie dostępne kanały telewizyjne. Łącząc się w ten sposób, zyskujesz wiele zalet:

  • możliwość oglądania telewizji w podróży, na wakacjach;
  • laptop stanie się mobilnym telewizorem, który można łatwo przenosić z jednego miejsca do drugiego;
  • możliwość oglądania telewizji w jakości cyfrowej;
  • umiejętność zarządzania transmisją, nagrywania wydarzeń sportowych, filmów;

Wybór najbardziej odpowiedniego sposobu nadawania telewizji na laptopie jest konieczny, biorąc pod uwagę możliwości techniczne przenośnego komputera, lokalizację oglądania i dostępność urządzeń pomocniczych. Dobrze skonfigurowany laptop, to dostęp do tysięcy czasami całkowicie darmowych kanałów telewizyjnych i baz filmów online.